RENAISSANCE: A FILM BY BEYONCÉ 1. - 3. 12. 19:30
Predpremiéra PERINBABA A DVA SVETY 6.12. 18:00
Záznam kráľovského baletu DON QUIJOTE 10.12. 15:45
Babská jazda LIETA V TOM 12.12. 18:00
AKCIE PRE FIRMY PRE ŠKOLY KARIÉRA OTÁZKY GA CLUB KONTAKT hledat
SNOW FILM FEST 2023
Hráme: 24.11. o 17:00 v multikine

krátke športové filmy
cca 254 minút
⑫ nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov
Titulky/dabing: originálna verzia

Réžia:
Hrajú:

Obsah:
Celovečerné pásmo špičkových filmov o lyžovaní, zimnom lezení, snowboardingu, freeridu a ďalších zimných športoch vo viac ako 200 mestách.


 
Speedup: Himálajský příběh
Nemecko - 55 minút - angličtina / české titulky
Réžia: Dario Tubaldo
Čo sa dá stihnúť za 10 hodín? Treba vyliezť sedemtisícovku a zísť ju na lyžiach? Horolezec a extrémny skialpinista Benedikt „Beni“ Böhm láme rekordy v rýchlostných výstupoch na veľhory sveta, ktoré potom schádzajú na skialpových lyžiach. Svoje výstupy podniká štýlom fast and light (rýchlo a naľahko) a výstup a návrat do základného tábora zvláda za 24 hodín a menej.
V auguste 2022 sa Beni Böhm a jeho lezecký parťák a horský vodca Prakash Sherpa vydávajú v ústrety vrcholu sedemtisícovky Himlung Himal v Nepále. Čaká ich nielen závod s časom, ale aj nástrahy vysokých hôr. Podarí sa im dosiahnuť vrchol v rekordnom čase?
Ako ambasádor Svetového fondu na ochranu prírody (WWF) chce Benedikt Böhm filmom upozorniť aj na dopady ľudskej činnosti a zmeny klímy na krehkú prírodu najvyšších veľhôr sveta. Aby podporili ochranu životného prostredia a ohrozených druhov v Nepále, navštívili pri svojej ceste aj národný park Chitwan, kde sa vďaka iniciatívam WWF v posledných rokoch strojnásobila populácia ohrozeného tigra bengálskeho. Dnes opäť žije v lesoch krajiny viac ako 350 kusov týchto majestátnych šeliem.
 
Wavy: Plavba mého života
Nórsko - 45 minút - angličtina / české titulky
Réžia: Nikolai Schirmer
Lyžiarska odysea v kulisách mrazivých severných fjordov Nórska. Dvojica freeriderov sa na palube lode excentrického kapitána Crocsa vydáva k vysnenému pohoriu. Svoje túžby upínajú ku skalným vežiam Kvænangstindan, ktoré sa dvíhajú z vĺn Nórskeho mora a kde si Nikolai pamätá, že pred viac ako desiatimi rokmi videl lyžiarsku stopu… Film o priateľstve, ceste do neznáma, ale hlavne plný neskutočne fantastických zjazdov!
 
Lapland Explorer
Španielsko - 20 minút - angličtina / české titulky
Réžia: Nika Ballus
Nika Ballus, súčasná držiteľka Guinessovho svetového rekordu za najdlhšiu kitesurfingovú cestu bez podpory, utrpela v roku 2019 nehodu, ktorá jej zmenila život… Viac ako rok strávila v nemocnici, kde sa zotavovala po úplnej rekonštrukcii nohy a snívala o svojej ďalšej ceste. Jej sen sa stáva skutočnosťou o tri roky neskôr. V apríli 2022 vyráža na prvý sólo traverz fínskeho a nórskeho Laponska: bez podpory, len s lyžami, kitmi a saňami… A je to pekelná jazda!
 
Lalodge
Francúzsko - 10 minút - francúzština / české titulky
Réžia: Hugo Laugier
Aké zimné disciplíny zvládne freeskier Hugo Laugier? Vtipne poňatý skeč o tom, ako si freeskier Hugo oblečie svoj najlepší dres av sprievode „trénera“ a päťnásobného olympijského medailistu Martina Fourcada si vyskúša biatlon, slalom a dokonca hokej! Užite si desať minút zábavy a netradičné divadlo v jednom z dielov seriálu LALODGE.

PRESTÁVKA (10 min.) 
 
Salaš: Gruzínský freeride
ČR - 20 minút - čeština
Réžia: Ondřej Pekárek
Zaboriť prst do mapy Veľkého Kaukazu, kúpiť stan a kachle, vyrobiť expedičné sane a vyraziť v ústrety neznámemu. O tom je nový film s názvom Salaš od Freerideguides.cz, ktorý vznikol pri objavovaní novej lokality v Gruzínsku.
 
 
Lužba: Duše Sibiře
Rakúsko - 20 minút - angličtina / ruština / české titulky
Réžia: Timm Schröder, Neil Williman
Hľadanie nadýchaného prašanu zavedie štvoricu rakúskych lyžiarov do rozľahlých zasnežených plání Sibíri. Prichádza do zapadnutej osady Lužba uprostred hôr, kde sa stretávajú so štyridsaťročným priekopníkom freeridu Antonom Lementevom. Jeho spomienky na pionierske výpravy na lyžiach do miestnych hôr nás zavedú do čias dávno minulých, kedy s priateľmi hľadali únik z neďalekého špinavého priemyselného mesta Novokuzneck. Spoločne s ním sa skupina lyžiarov vyberie za najlepším prašanom svojho života, ale tiež nahliadne do hlbín svojráznej ruskej duše.
 
Osamění
Kanada - 45 minút - angličtina / české titulky
Réžia: Heather Mosher
Ako sa vyrovnať so smrťou blízkeho človeka? Profesionálna horolezkyňa a horská vodkyňa Sarah Hueniken zasvätila horám celý svoj život. Keď počas jedného z jej zážitkových lezeckých kempov zasiahne lezca v stene lavína a zahynie jedna z jej najlepších priateliek, prepadá sa Sarah psychicky na samé dno. Upadá do temnoty, ktorá zasiahla aj mnoho iných horských vodcov po tom, čo zažili tragickú nehodu. Cesta k uzdraveniu a znovunájdeniu istoty v horách zavedie Sarah do troch náročných mixových stien kanadských Skalistých hôr, ktoré sa pokúsia zdolať za jediný deň. Dokáže prekonať traumatický zážitok a nájsť opäť sama seba?

Line And Air
Švajčiarsko- 39 minút -angličtina/ české titulky
Réžia -Geraldine Fasnacht
Úchvatná kombinácia snowboardingu a lietania. Profesionálna snowboardistka a pilotka Géraldine Fasnachtová spája svoje dve najväčšie vášne a spolu s Marion Haertyovou a Christinou Lustiovou zdolávajú neuveriteľne odvážne a inak nedostupné trate uprostred Álp. Vydávajú sa po stopách priekopníkov letectva, ako bol Hermann Geiger, ktorý v roku 1921 pristál na doteraz najvyššom bode Európy - ľadovci Monte Rosa vo výške 4 370 m n. m. Vo filme nás Géraldine pozýva na palubu svojho ultraľahkého lietadla, aby sme sa s ňou podelili o jej filozofiu, preleteli neuveriteľnou krajinou a vychutnali si absolútnu slobodu snowboardingu v čerstvom prašane.

Oficiálna stránka:
http://www.snowfilmfest.czČas premietania:

AKTUÁLNY PROGRAM
RENAISSANCE: A FILM BY BEYONCÉ
Neopakovateľná show na plátnach kín! ...viac
Don Quijote
Kráľovský balet Londýn ...viac
Luskáčik
Kráľovský balet Londýn ...viac
Lieta v tom - BABSKÁ JAZDA
Čo všetko sa môže stať, keď musíte zaklamať ...viac
Trollovia 3
Noví trollovia na scéne ...viac
Jej telo
„... porno je vlastne tiež tak trochu šport!“ ...viac
Napoleon
Prišiel odnikaľ, ovládol všetko ...viac
Marvels - dab.
Vyššie. Ďalej. Rýchlešie. Spolu. ...viac
Schovaní, neschovaní
Zlo nikdy nehrá podľa pravidiel ...viac
Wonka
Príbeh o tom, ako sa z Willyho stal... ...viac
Dve slová ako kľúč (FKS)
Film, ktorý vám môže zmeniť život ...viac
Vtáci sťahováci
Všetky kačky do pozoru! ...viac
Manon
Kráľovský balet Londýn ...viac
Madam Butterfly
Kráľovská opera Londýn ...viac
Labutie jazero
Kráľovský balet Londýn ...viac
Carmen
Kráľovská opera Londýn ...viac
Andrea Chénier
Kráľovská opera Londýn ...viac
Don Quijote
Kráľovský balet Londýn ...viac
Ak si prajete, aby sme Vás informovali pravidelne o novinkách, zadajte svoju e-mailovú adresu.

Súhlasím s