Predpremiéra SAW X 4.10. 20:30
Filmový klub seniorov INDIANA JONES... 6. 10. 14:30
Umenie v kine: PORTRÉT KRÁLOVNY 15. 10. 15:45
Záznam z Kráľovskej opery v Londýne ZLATO RÝNA 29. 10. 15:45
AKCIE PRE FIRMY PRE ŠKOLY KARIÉRA OTÁZKY GA CLUB KONTAKT hledat
OTÁZKY

Tu sa môžete opýtať na rôzne veci, ktoré Vás zaujímajú ohľadom Golden Apple Cinema a filmov, ktoré premietame

Opýtať sa
E-mail:
*nebude zverejnený,
len pre zaslanie odpovede
Vaša otázka:
Najčastejšie otázky

29. 8. 2023
Dobrý deň,chcem sa opýtať či by ste pustili 15 ročných na film od 18.Ďakujem
Dobrý deň, vekové obmedzenie uvedené pri filmoch je odporúčaná prístupnosť. Na pokladni budete upozornení, že film je vhodný pre diváka 15+, prípadne 18+.

10. 8. 2023
Dobrý deň, mám dve darčekové poukážky ako ich uplatnil pri online platbe.
Dobrý deň, darčekové poukážky je možné uplatniť osobne na pokladni multikina. Prípadne ak nechcete prísť o najlepšie miesta v kinosále, odporúčame Vám spraviť rezerváciu cez náš web (prípadne telefonicky) na konkrétne miesta a pri vyzdvihnutí rezervácie predložte darčekové poukážky a pokladník Vám vymení vstupenky za darčekové poukážky.

10. 8. 2023
Dobrý deň, chcem sa opýtať či film Gran Turismo bude premietaný aj v 3D ? Ďakujem
Dobrý deň, tento filmový titul nie je k dispozícii v 3D formáte.

3. 8. 2023
Dobrý deň. Budete ešte premietať mission impossible, či tento vlak mi nadobro ušiel ?
Dobrý deň, najnovšia časť Mission Impossible už pravdepodobne v multikine odpremietaná nebude.

3. 8. 2023
Dobry den,je mozny nakup darcekoveho poukazu?
Dobrý deň, darčekové poukážky si viete zakúpiť priamo na našom webe v sekcii ONLINE PREDAJ, prípadne osobne na pokladni multikina aj so štýlovou darčekovou obálkou s logom multikina.

31. 7. 2023
Dobrý deň chcem sa opýtať či bude meg 2 návrat do hlbín premietaný v 3D ďakujem
Dobrý deň, tento filmový titul v 3D verzii nie je k dispozícii. Premietaný je len v 2D, klasickom formáte.

29. 7. 2023
Dobrý deň, plánuje sa nová operná sezóna ? Zatiaľ žiadna ponuka. Ďakujem.
Dobrý deň, operná a baletná sezóna je v riešení. V týchto dňoch hľadáme vhodné termíny a hneď ako to bude dohodnuté aj s distribútormi budeme verných divákov tohto žánru informovať prostredníctvom nášho webu, prípadne našich sociálnych sietí.

26. 7. 2023
Thinking to come to Oppenheimer, is the audio language in English?
Yes, it is. Original language English with subtitles in Slovak language.

23. 7. 2023
Dobrý deň budete premietať aj Kazmov film: THE ONE MAN SHOW FILM. pretože on sám napísal na jeho Instagram že máme vám napísať o distribúciu.
Dobrý deň, tento filmový titul budeme určite premietať. Premiéra filmu je 17.8. Bude to veľkéééé :P ! O spustení predaja vstupeniek budeme informovať na našich sociálnych sieťach.

14. 7. 2023
dobrý deň, koľko minút po začatí filmu sa môže vôjsť dnu? Ďakujem
Dobrý deň, ak už máte zakúpenú vstupenku tak je na Vás kedy prídete :) Avšak pri poslednom filme zatvárame priestory multikina (a aj nákupné centrum RGB) 15min. po začatí posledného filmu.

10. 7. 2023
Podporuje vaše kino IMAX?
Dobrý deň, naše multikino premieta 2D, 3D, 4K a HFR :) IMAX nepremietame.

5. 7. 2023
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, že či bude v kinách film Past Lives/Minulé životy. Nikde som si nevšimol, že by to malo vyjsť aj na Slovensku, ale napríklad v USA už vyšiel...
Dobrý deň, tento filmový titul zatiaľ nie je v slovenskej distribúcii. Sledujte naše sociálne siete kde budeme včas informovať o prípadnej premiére filmu.

24. 6. 2023
dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako fungujú VIP vstupenky, poprípade či platia len pre jedného a či je v cene aj popcorn. ďakujem za odpoveď
Dobrý deň, jedna VIP vstupenka platí len pre 1 osobu na bežné filmové predstavenie, tj. okrem špeciálnych akcií ako sú napr. Babské jazdy, priame prenosy, opery, balety... S takouto VIP kartičkou stačí prísť na pokladňu multikina (cez online predaj ju nie je možné uplatniť), vybrať si konkrétny film, miesta v kinosále a pokladník Vám vydá bezplatnú VIP vstupenku. Kartička je jednorazová, odovzdáva sa pokladníkovi. Popcorn nie je súčasťou VIP vstupenky. Môžete si ho však zakúpiť na našom bufete ;)

13. 6. 2023
Dobrý deň chcel by som sa vás spýtať či platí stále vyzdvihnutie rezervácie 30 min pred filmom
Dobrý deň, áno stále to platí. Pokladňa kina je otvorená vždy jednu hodinu pred prvým premietaním daného dňa. Po uplynutí doby rezervácie vstupenky (nastavené systémom) sa tieto v prípade nevyzdvihnutia môžu opäť dať do predaja.

31. 5. 2023
Dobrý deň,prosím Vás,nachos je bezlepkový/ kukuričný? Syn je celiatik,zajtra idú k Vám zo školy a chce si to kúpiť.Ďakujem za odpoveď.Imrichová.
Dobrý deň, lupienky Nachos obsahujú alergén obilnín, obsahujúcich lepok. Bezlepkový máme iba slaný popcorn, prípadne sladký farebný alebo karamel. Všetky ostatné produkty obsahujú lepok. Všetky alergény máme uvedené v informačných materiáloch na bufete kina.

19. 5. 2023
Dobrý deň, prosím Vás, aký je rozdiel medzi klasickou vstupenkou a VIP?
Dobrý deň, klasická vstupenka je platená zákazníkom, VIP vstupenka je vstup zdarma. Držiteľ takejto vstupenky sa ňou preukáže na pokladni , a pokladník mu ju zamení za vstupenku na dané miesto v kinosále. VIP vstupné platí iba na bežné filmy (mimo Babskej jazdy, opier, baletov a podobne)

12. 5. 2023
Dobrý deň. Je možné rezervovať lístky priamo u vás na pokladni dakedy ráno v deň premietania? Ak sa film premieta večer.
Dobrý deň, pokladňa kina je otvorená spravidla 1 hodinu pred začiatkom prvého premietania. Rezervácia je vtedy možná osobne alebo telefonicky. Dovolať sa do kina môžete aj počas pracovných dní spravidla po 9:00 hodine, počas voľných dní 1 hodinu pred začiatkom prvého premietania.

4. 5. 2023
Prosím Vás, strážcovia galaxie 3D sú v dabingu alebo len s titulkami? Máte to neprehľadne napísané.
Dobrý deň, film Strážcovia galaxie 3D bola premietaná v slovenskom dabingu.

23. 3. 2023
Dobrý deň Chcem sa spýtať že ako sa môžem štát členom GACLUB a aké to má výhody?
Dobrý deň, Členovia GAClubu majú jednorazovú zľavu 1,30 € na film pri predložení členskej karty (zľava platí okrem Lacného utorka). Základná karta je prenosná. Možno na ňu zakúpiť až 3 vstupenky na jedno predstavenie. Do GAClubu sa registrujete vyplnením registračného formulára na pokladni multikina Golden Apple Cinema, prípadne si formulár stiahnete z nášho webu a vyplnený prinesiete so sebou na pokladňu kina. Po odovzdaní riadne vyplneného formulára a zaplatení členského poplatku, dostanete svoju klubovú kartu, ktorú môžete okamžite používať. Členský poplatok na rok je 5 €. Viac informácií aj online leták nájdete na : https://www.gacinema.sk/?go=detail_akce&id=23

22. 3. 2023
Dobrý deň, dajú sa cez internet objednať lístky? Ďakujem
Dobrý deň, áno, vstupenky sa dajú objednať aj online. Po výbere dňa a filmu kliknete na začiatok predstavenia a systém Vám ukáže možnosti rezervácie prípadne zakúpenia vstupenky. Po zadaní miest a vyplnení všetkých potrebných údajov Vám na mail príde rezervácia resp. samotné online vstupenky. Je nutné postupovať podľa pokynov na webe a potvrdiť všetky kroky

19. 2. 2023
Dobrý večer, ako mám vystronovať lístky na utorok večer? Film Invalid na 20.30 hod?
Dobrý den, zakoupené vstupenky přepošlete se žádostí o storno na mail info@gacinema.sk

30. 1. 2023
Dobrý deň, chcem pripomenúť , že toto kino sa nachádza na Slovensku a potrebné používať slovenské výrazy v buletinoch alebo v reklame. Ako príklad uvádzam “ Lazebník Sevillský” . Vo svete sa používa názov opery “ Barbier zo Sevilly” . A ja sama som bola v pomykove čo je to za operu. Takže v budúcnosti si dávajte pozor na preklad. Ďakujem za pochopenie a veľa úspechov.
Dobrý den, jedná se o český distribuční titul. Autorská a distribuční práva neumožňují zasahovat do názvu a oficiálních propagačních materiálů. Proto je řada titulů na Slovensku uváděna třeba s českými titulky, či český názvem (převážně u alternativního obsahu).

18. 1. 2023
Dobry den Je mozne platit za listky do kina v Liptovskom Mikulasi kartou UP Relax? viem ze poukazy v papierovej forme akceptujete, ale nie som si isty ci vase terminaly spracuju aj platbu UP kartou Dakujem
Dobrý den, ano, můžete.

6. 1. 2023
Zdravím,ako nájdem potvrdenie o zakúpení vstupeniek?
Dobrý den, systém ho automaticky posílá do vámi uvedeného emailu. Pokud ho nenaleznete ani ve spamu/junk mailu či nevyžádané poště, poproste o opětovné zaslání. Zřejmě jste se uklepl v mailu a zadal špatnou adresu. I to se velmi často stává.

4. 1. 2023
Dobrý deň chcela by som sa spýtať či je možné mať pod 3D okuliarmi dioptrické okuliare. Ďakujem
Dobrý den, je to možné, ale lepší je použít kontaktní čočky

7. 11. 2022
Dobrý den, prosím vás ako sa daju rezervovať lístky?
Dobrý den, u vybraných projekcích rezervace nejdou, pouze přímý prodej anebo rezervace umožňujeme pouze členům GAClubu. Na ostatní projekce, kde jsou rezervace povoleny, je vše intuitivní.. Stačí zakliknout vybraná sedadla a systém vás už navede k vyplnění kontaktních údajů a potvrzení sumace objednávky/rezervace.

26. 10. 2022
Dobrý deň, prosím Vás, je možné vo Vašom kine platiť kultúrnymi poukazmi pre školy? Ďakujem.
Dobrý deň. Kultúrne poukazy v našom kine nie je možné použiť. Dotácia MK SR sa na naše kino nevzťahuje.

25. 10. 2022
Dobrý deň, ako dlho sú platne VIP lístky? Ďakujem
Dobrý den, VIP lístky mají neomezenou platnost. Slouží jako jednorázová platba na pokladně kina. Výměnou za ně, dostanete vstupenky na film dle výběru.

7. 9. 2022
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je možné získať/odkúpiť oficiálny plagátik ku filmu. Ďakujem.
Dobrý den, plakáty bohužel neprodáváme. Pokud nám nějaký zbyde, rádi vám ho dáme zdarma. Zpravidla až po vyřazení filmu z programu kina. Zkuste se za námi zastavit na pokladnu kina a nebo se domluvte s managery přes mail, zda je plakát ještě volný a mohou vám ho odložit.

8. 4. 2022
DObry den, mam zakupene listky na sobotu 9/4. Bohuzial ale dcera ochorela a nemozeme ist. Je mozne listky vratit alebo vymenit za iny datum? Dakujem. Katarina
Dobrý deň, ak máte vstupenky zakúpené online, stačí poslať mail so žiadosťou o storno aj so vstupenkami preposlať na manažérov na prevádzke - manager@gacinema.sk Manažér ich vystornuje a platbu vám vráti na účet z ktorého bola zaplatená. Ak máte vstupenky zakúpené priamo na pokladni je nutné prísť na pokladňu kina, kde Vám ich samozrejme vystornujú -nutné je ich vrátiť do začiatku premietania. Kino je otvorené denne od 10:00 do cca 20:30.

2. 4. 2022
Dobry den, chcem sa opytat. Dostali sme uz pred par rokmi zub V*I*P VSTUPENKY CHcem sa opytat ci este tieto vstupenky platia? Nemame tam ziadny datum ani nic dokedy sa daju vyuzit, a daju sa vyuzit hocikedy na hocijaký film? Dakujem za odpoved
Dobrý den, ano, máte pravdu, nemají časové omezení. Ale jsou pouze na jedno představení. Na pokladně kina je vyměníte za vstupenky do kina.

7. 10. 2021
Dobrý deň, bookla som si listky s konkretnym miestom na sedenie. Prosim, je mozne zmenit miesto na sedenie? Dakujm
Dobrý den, na pokladně kina můžete udělat výměnu.

31. 8. 2021
Dobrý deň, prosím Vás, dá sa v kine zaplatiť cena lístku aj RelaxPassom?
Dobrý deň, Bohužiaľ RelaxPass-y neberieme, akceptujeme len platobné poukážky od spoločnosti UP SLOVENSKO s.r.o (Cadhoc).

30. 8. 2021
Dobrý deň kupila som lístky ale nedá sa mi prísť ako mi vrátia peniaze?
Dobrý deň, Vrátenie vstupného prebieha nasledovne: Fyzicky zakúpené vstupenky sa vracajú na pokladni kina, kde vstupenky odovzdáte a pokladník Vám vráti peniaze, V prípade platby kartou sa platba vráti na kartu z ktorej bola uhrádzaná. Ak ste vstupenky zakupovali online, mail so vstupenkami prepošlite na manager@gacinema.sk so žiadosťou o storno vstupeniek. Manažér na prevádzke vykoná storno vstupeniek a vráti platbu na účet u ktorého bola uhrádzaná.

30. 7. 2021
Dobrý deň, pri kupe popcorn alebo roznych pochutín sa dá platiť kartou
Dobrý den, ano, můžete platit kartou.

5. 7. 2021
Ako sa dajú nakúpiť online lístky so zľavou pre deti a seniorov, alebo pre držiteľov Liptov Region Card?
Dobrý den, jediná online sleva je pro držitele našich klubových karet na které mohou nakoupit více vstupenek. Pro rodinu s dětmi se vyplatí právě naše klubová karta, kde kromě slevy sčítají i nákupy a následně generuje vstupenka zdarma. Ostatní slevy díky ověření prokazatelnosti nároku na slevu se řeší na pokladně při nákupu vstupenky.

2. 7. 2021
Dobrý deň. Ako prosím funguje doplnenie popcornu? Je nutné doniesť si svoju nádobu alebo si odložiť papierovú nádobu zakúpenú vo vašom kine?
Dobrý den, nejlepší si je zakoupit naši plechovou krabičku na popcorn a tu používat. Toto řešení je pro vás nejlevnější. Samozřejmě zvládneme doplnit do jakékoliv nádoby, ale jak už jsme uvedli výše, cenově je to pak pro vás nevýhodné.

15. 8. 2020
chcela som si kupiť teraz 6 vstupeniek a nedá si mi to, pustí mi iba 5, neviete prečo?
Dobrý den, proti zneužití máme stanovenou ochranu 5 vstupenek. Pokud chcete více, je vždy lepší kontaktovat denního managera a nebo uskutečnit nákup na 2x.

17. 2. 2020
Dobrý deň, ako kúpim zľavnené lístky pre manžela ktorý vlastní preukaz zťp so sprievodcom cez internet? Aká je zľava pre neho a sprievodca platí plnú sumu?
Dobrý den, tyto lístky je možné zakoupit se slevou pouze na pokladně kina při předložení průkazu. Pokud systém neumožňuje rezervace, napište si o ně dennímu manažerovi na mail info@gacinema.sk

17. 2. 2020
Prečo platím bezhotovostne viac ako v hotovosti. Platil som 4x listok v hodnote 6,90Eur, zaplatil som však 28,40. Strhávate si polatok pri platbe prevodom, resp. platbou pomocou karty?
Dobrý den, poplatek za platbu kartou si nestrháváme. Bohužel ani nevíme, jaký poplatek za platbu kartou bude, to vždy záleží na podmínkách držitele karty. Od poskytovatele řešení evstupenek máme taxativně stanovené náklady na přijmutí, zpracování, zaslání a ověření evstupenky, která probíhá v jeho systému.

8. 2. 2020
Ako zistím prosím vás pin ku karte ?
Dobrý den, veškeré informace k PINaci karet naleznete zde: https://gacinema.sk/?go=detail_akce&id=61

17. 1. 2020
Dobrý deň. Chcem sa opýtať. Keď si kúpim lístky cez internet a prídu mi na email tak ich musím vytlačiť, alebo stačí potom ukázať v telefóne?
Dobrý den, stačí ukázat v telefonu.

4. 12. 2019
Dobrý deň, ako uhradím členský poplatok GAclubu na už existujúcu členskú kartu? registrovanú na tento e-mail?
Dobrý den, budete muset navštívit naši pokladnu a tam svoji kartu prodloužíte.

28. 11. 2019
Dobrý večer, chcem sa opýtať na dobu platnosti VIP vstupenky. Ďakujem
Dobrý den, výhodou VIP vstupenky je, že má neomezenou platnost. Slouží však ale jen k jednorázové návštěvě kina. Na pokladně ji předložíte při placení místo peněz.

16. 9. 2019
pekný deň, chcem sa opýtať či sa premieta aj vtedy keď bude v kinosále len jeden divák?
Dobrý den, promítáme od jednoho platícího diváka.

17. 5. 2019
Zdravím je možné vstúpiť do kino sály aj napríklad 10 minút po tom ako sa začne premietať film?
Dobrý den, pokud máte platnou vstupenku, tak můžete na sál kdykoliv v průběhu hraného filmu. Zpravidla ale doporučujeme nejpozději do jedné hodiny od začátku filmu.

6. 5. 2019
Dobrý deň, rozdiel medzi jednotlivými sálami je len v kapacite, ale sa líšia aj niečim iným, ako je napríklad veľkosť plátna, sedačky apod. ? Ďakujem
Dobrý den, jednotlivé sály se liší kapacitou a velikostí plátna. Největší je sál R (kapacita 212 diváků), pak B (kapacita 139 diváků) a nejmenší je G (110 diváků). Sály R, G umí navíc 3D projekce, sál č. R zvládá projekce v rozlišení 4K pokud jsou takto filmy distribuovány, ostatní sály promítají dle standardu ve 2K rozlišení.

1. 5. 2019
Dobrý deň Ako získam kartu GAClub?
Dobrý den, registrace do klubu se provádí na pokladně multikina.

26. 4. 2019
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ako uplatním ISIC zľavu pri nákupe online? Ďakujem.
Dobrý den, do políčka číslo slevové karty napíšete číslo svojí ISIC karty.

21. 4. 2019
Dobrý deň, pri kupovaní lístka cez online predaj mi ukazuje, že PIN pre prístup ku zľavovej karte je neplatný. Kde je problém, prosím ? Ďakujem.
Dobrý den, zřejmě zadáváte špatný PIN nebo Vám vypršelo členství.V ojedinělých případech může být karta blokována z důvodu porušení členství v klubu (nejčastěji nevyzvednuté rezervace). V těchto případech si musíte zažádat o storno PINU a zadat si nový či ověření platnosti členství. Pošlete prosím svou žádost z registračního mailu a číslem karty na info@gacinema.sk a kolegové Vám určitě poradí.

3. 11. 2018
Dobry den prosim Vas stratila sa nam karta Da sa zaslat nova?
Dobrý den, pro novou kartu se budeme muset osobně stavit na pokladnu a požádat o kopii původní. Děkujeme za pochopení

24. 6. 2018
dobry den kupila som si cez internet listky na film a na mail mi neprišlo nič ako sa teraz knim dostanem ?
Dobrý den, vstupenky chodí automaticky. Pokud máme gmail.com zkontrolujte prosím složku SPAM. Pokud máte jiný mailclient, zkuste nevyžádanou poštu, junkmail či také spam. Pokud ani v jednom případě nenajdete vstupenky, napište o kopii na manager@gacinema.sk

30. 11. 2017
Dobrý deň je možné vratenie listka ktorý bol kupený cez internet?
Dobrý den, přepošlete prosím vstupenku se žádostí o storno na mail manager(@)gacinema.sk

5. 11. 2017
Do kedy si musím vyzdvihnúť rezervované vstupenky?Ďakujem
Dobrý den, ideální doba je 30 minut před začátkem filmu, pak už negarantujeme, že budete mít stále svoji rezervaci.

9. 10. 2017
Dobry den. Maju deti do 2 r nejaku zlavu na vstupnom?
Dobrý den, dětský divák do 12 let má svou dětskou slevu. U dětí do tří let nabádáme rodiče, aby zvážili návštěvu kina. Přeci jen je díte v tomto věku poněkud citlivější na vnímání hluku. Další otázkou je, zda vydrží tak dlouho věnovat pozornost snímku a nebude rušit okolí.

19. 7. 2017
Dobrý večer, chcem sa opýtať či by bolo možné zasvietiť svetlá počas záverečných tituliek. Je totiž veľmi nepohodlné vychádzať zo sály potme, a málokto zostane do konca.
Dobrý den, řadíme se mezi evropská kina, která ctí autorství a prezentaci tvůrců snímku v závěrečných titulcích a rozhodně nebudeme a samozřejmě i nemůžeme rozsvicovat světla na sále po dobu filmu, který de fakto končí až posledním titulkem. Tak je to smluvně ujednáno a my respektujeme tyto práva a podmínky.

29. 2. 2016
Zdravim, chcel by som sa opytat v akom rozliseni su premietane filmy na platno. Dakujem
Dobrý den, standardně jsou všechny filmy ve 2K. Některé vybrané filmy jsou na SR v dispozici i ve 4K a tak je promítáme na sále R a upozorňujeme na ně v programu piktogramem 4K. (2K = 1440 pixels a 4K = 2160 pixels).

19. 10. 2015
Dobrý deň platí sa niečo navyše pre premietanie pre školy okrem klasického vstupného?
Dobrý den, školní projekce mají zvýhodněné vstupné = levnější než standardní vstupné. Bližší informace vám podají naši manažeři manager(zavináč)gacinema.sk

16. 9. 2015
Dobrý deň, "dieťa do 15 rokov" je dieťa do veku 14,99r alebo 15,99r? Ďakujem.
Dobrý den, ve finále je to jedno. Protože můžete uplatnit studentskou slevu. Systém je nastaven tak, abychom předcházeli těmto nedorozuměním. Nebudeme zkoumat kolik je dítěti roků. Slovenský zákon udává věk 12 let, tím to se řídí i distribuční společnosti. Ale běžný divák to nerozlišuje, proto tam máme slevu - Student, kde nerozlišujeme věk, ale zkoumáme zda si žadatel o slevu splňuje podmínku - denní forma studia.

21. 5. 2015
Co je to filmový klub?
Dobrý den, podstatou filmových klubů jsou vymezené pravidelné projekce filmů, které jsou doplňovány dalšími výchovnými aktivitami (lektorské úvody, informace, publikační činnost, besedy) nebo další mimořádné filmové aktivity, které souvisejí s kinem a filmem obecně (semináře, přehlídky, festivaly, výstavy, workshopy). V rámci filmového klubu mohou být však i nefilmové aktivity (např. divadla, koncerty, výstavy, literární večery), které jsou těsně dramaturgicky provázány s předchozími vyjmenovanými aktivitami. Do filmového klubu ovšem spadá i jakákoliv forma aktivní komunikace se zájemci a uživateli aktivit klubu (vytváření vlastní členské základy, e-mailové komunikace). V našem slovenském multikině GAC nabízíme divákovi dva filmové klubu. Jeden je Filmový klub seniorů, kde vymezení klubu splňuje dramaturgie filmového obsahu, jednotná cena a ucelená komunikace aktivit v rámci klubu. Primárně je klub zaměřen na diváka v seniorském věku, kdy hlavním cílem je nabídnout současné divácky atraktivní snímky za zvýhodněnou cenu. Samozřejmě, že divákem nemusí být jen senior, klub je otevřev všem slušným divákům a fanouškům filmu. Další filmový klub, který máme v GAC LM, je Filmový klub pro, řekněme atrového diváka. Zde spolupracujeme s Asociací slovenských filmových klubů. Asociácia slovenských filmových klubov so sídlom v Bratislave vznikla v roku 1993 ako výsledok potreby rozšírenia a zastrešenia klubového filmového hnutia na Slovensku. Pôvodcom myšlienky vytvoriť občianske združenie, ktoré by organizačne zabezpečovalo a metodicky riadilo činnosť filmových klubov a zároveň jeho zakladateľom bol Peter Dubecký. V čase vzniku združovala ASFK 28 aktívne pracujúcich filmových klubov. V roku 2014 je to 45 klubov po celom území Slovenska. Distribučný zámer ASFK je sprístupniť slovenským divákom práve tú časť kinematografie, v ktorej umelecké vyobrazenie a filmové majstrovstvo prevyšuje prvoplánový zámer získať čo najviac divákov a tržieb. Prináša preto do distribúcie tituly na dlhší čas, zvyčajne na päťročné obdobie. Postupne k nim pribúdajú ďalšie diela od toho istého tvorcu a vzniká priestor na programovanie ucelených profilových sekcií, či prehliadok. Filmy sa dostávajú do širšieho kontextu dobových a umeleckých súvislostí a vidí ich viac divákov, ktorí môžu svoje názory v priebehu rokov spätne konfrontovať. Více o ASFK zde: http://www.asfk.sk/profil

20. 5. 2015
Na film označeny skratkou FKS môže ísť ktokoľvek?
Dobrý den, ano samozřejmě. FKS je jen název filmového klubu.

4. 5. 2015
Dobrý deň, od koľkých rokov beriete brigádnikov? ďakujem :)
Dobrý den, od 18ti roků.

22. 12. 2014
DObrý deň, ako je to u Vás s 3D okuliarmi? Zakupujú sa alebo požičiavajú? A priamo na pokladni alebo pri vstupe do sály? Za odpoveď vďaka Z.
Dobrý den, disponujeme poměrně drahými a kvalitními 3D brýlemi Dolby 3D, a proto je pouze zapůjčujeme.

11. 12. 2014
Dobry den, prosim vas co znamena ked mate za nazvom filmu skratku HFR? Napriklad hobbit 3 premietate aj hobbit 3D cz dabing, hobbit 3D HFR cz dabing. Dakujem za opdoved.
Dobrý den, u každého představení v HFR a v programu máme uvedené, co je to HFR. Určitě umíte hledat na Googlu či na Wikipedii. Ale pro jistotu, HFR je laicky řečeno lepší 3D. Obraz je ostřejší, rychlejší, reálnější. Vše je dáno díky lepšímu počtu snímků za sekundu, kdy standardní 3D je 24 framů/s a 3D HFR je 48 framů za sec. Pokud se o danou problematiku více zajímáte, zde je užitečný odkaz: http://en.wikipedia.org/wiki/High_frame_rate

8. 12. 2014
Dobrý,chcem sa opýtat či všetky filmy u vás sú v kvalite 4K??? dakujem
Dobrý den, všechny filmy nejsou v kvalitě 4K, pouze ty, které byly v kvalitě 4K natočeny. Naše stroje umí přehrát 4K, ale jen za podmínky, že je nám film ve 4K doručen.

25. 11. 2014
Dobrý deň.Môže sa ísť zo svojím jedlom alebo pitím do kina?
Dobrý den, bohužel ne. S vlastním jídlem a pitím se do našich sálů nemůže. Děkujeme za pochopení.

3. 6. 2014
Dobrý deň, ako viem ktorý film sa premieta v klasickej verzii alebo vo verzii 3D ?
Dobrý den, v naší programové tabulce vždy uvádíme v názvu filmu zda se promítá ve formátu 3D. Takže pokud je film ve 3D, už to obsahuje ve svém názvu, třeba Vládkyňa zla 3D. Ostatní filmy, které nemají napsáno v názvu 3D, jsou promítány ve standardním 2D formátu, tedy v klasické verzi.